Archiwum cyklu
"Wielkie Pytania w Nauce"

Poznaj Prelegentów oraz obejrzyj relacje ze spotkań zorganizowanych w ramach poprzednich edycji cyklu "Wielkie Pytania w Nauce"

Archiwum IV edycji cyklu
Wielkie Pytania w Nauce

W roku akademickim 2019/2020 już po raz czwarty Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym” zrealizowała cykl „Wielkie Pytania w Nauce”.

W ramach IV edycji cyklu słuchacze mogli wysłuchać wykładu prof. Bogdana de Barbaro oraz ks. dra Jacka Prusaka SJ pt. „Miłość zagrożona przez ponowoczesność”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie pt. „Seksualność człowieka - prawdy i mity", w którym udział wieli prof. Zbigniew Lew-Starowicz oraz o. dr Ksawery Knotz. 

Archiwum III edycji cyklu
Wielkie Pytania w Nauce

W roku akademickim 2018/2019 już po raz trzeci Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym” zrealizowała cykl „Wielkie Pytania w Nauce”.

W ramach III edycji cyklu odbyły się trzy spotkania, które poprowadził Wojciech Bonowicz, publicysta, dziennikarz i felietonista „Tygodnika Powszechnego”. W spotkaniach zorganizowanych w murach Filharmonii Podkarpackiej uczestniczyli: prof. Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki, ks. prof. Michał Heller oraz prof. Konstanty Andrzeja Kulka.

Archiwum II edycji cyklu
Wielkie Pytania w Nauce
i Kulturze

Druga edycja cyklu „Wielkie pytania w nauce” zrealizowana została w roku akademickim 2017/2018 we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”, Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacją Centrum Kopernika w Krakowie oraz wydawnictwem Copernicus Center Press.

Spotkania ze znanymi artystami, uczonymi i intelektualistami poprowadził Wojciech Bonowicz, publicysta, dziennikarz i felietonista „Tygodnika Powszechnego”.

Archiwum I edycji cyklu
Wielkie Pytania w Nauce

Pierwsza edycja cyklu „Wielkie pytania w nauce” zrealizowana została w roku akademickim 2016/2017 pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”

W trzech spotkaniach z udziałem ks. prof. Michała Helleraśp. prof. Jerzego Vetulanego oraz prof. Jerzego Bralczyka wzięło udział kilka tysięcy słuchaczy.

Tak to się zaczęło
Wykłady otwarte ks. prof. Michała Hellera

Z inicjatywy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, od 2013 r. w Filharmonii Podkarpackiej organizowane były niekomercyjne wykłady otwarte, promujące nauki ścisłe z udziałem ks. prof. Michała Hellera.