"Siła miłości"

SPOTKANIE Z RACJI PANDEMI COVID-19 ZOSTAŁO CZASOWO WSTRZYMANE

Tym razem porozmawiamy o sile miłości…

To krótkie zdanie wypowiedziane przez św. Matkę Teresę z Kalkuty doskonale opisuje Prelegentów najbliższego spotkania zrealizowanego w ramach IV edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”. Mając na uwadze ich dotychczasowe dokonania można śmiało stwierdzić, że miłość jest głównym celem ich życia.

25 marca br., o godz. 17.00, w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się spotkanie pt. „Siła miłości” z udziałem Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka oraz siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach drugiej odsłony cyklu „W labiryncie świata”.

W czasie spotkania nasi Goście zwrócą uwagę na różne oblicza współczesnej miłości, a także na zagrożenia, jakie stwarzają jej współczesne czasy. Krytycznej ocenie poddadzą stwierdzenie czy faktycznie miłość jest tylko wtedy, gdy jesteśmy prawdziwi w oczach drugiego człowieka. Odniosą się również do okoliczności i sposobów, przy pomocy których deprecjonowana jest dzisiaj idea miłości i w końcu opowiedzą, jak to jest kochać, gdy ważniejsza od siebie samych staje się w życiu pomoc drugiemu człowiekowi.

W czasie spotkania nie zabraknie również głosu publiczności. Dyskusję poprowadzi – doskonale znany wszystkim wiernym słuchaczom cyklu - Wojciech Bonowicz.

Image

Zapowiedź spotkania

Kiedyś pomaganie było oczywiste. Jedni ludzie pomagali drugim ot tak, z dobrego serca, nie oczekując niczego w zamian. Co więcej zjawisko to było tak powszechne i wszechobecne, że nikt nie patrzył na nie w kategorii mody, ani jako powodu do chwalenia się tym, co zrobił. Po prostu człowiek robił coś, żeby pomóc drugiemu człowiekowi, a potem o tym zapominał.

Paulina Jurkowska-Pudełko

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak

Żona Jerzego Owsiaka, członek zarządu oraz dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP. Ukończyła warszawską Szkołę Główną Planowania i Statystyki.

Paulina Jurkowska-Pudełko

Jerzy Owsiak

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz charytatywnym i społeczny, pomysłodawca, współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej, a także twórca Przystanku Woodstock.

Paulina Jurkowska-Pudełko

s. Małgorzata Chmielewska

Siostra zakonna, przełożona Wspólnoty "Chleb Życia" w Polsce. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów związana z Klubem Inteligencji Katolickiej.

Aktualności - "Siła miłości"