Kaprysy wszechświata

Wyobraźmy sobie szalonego skrzypka, który by chciał na swoim instrumencie wygrać całą fizykę: nie matematycznymi wzorami, lecz muzyką… Istnieje teoria fizyczna – teoria superstrun, która właśnie tego pragnie dokonać. Czy to jest kaprys wszechświata, czy kaprys szalonych fizyków? Jedno jest pewne – żeby to osiągnąć potrzeba wirtuozerii nie mniejszej niż do wykonania kaprysów Paganiniego.

Spotkanie odbędzie się

2 grudnia 2021 r. (środa), godz. 17.00 UTC + 2
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
ul. Fryderyka Chopina 30, 35-959 Rzeszów

Dr hab. Aleksander Hall, prof. WSIiZ

ks. prof. Michał Heller

Uczony, kosmolog, filozof i teolog, który w matematycznych równaniach teorii naukowych potrafi dostrzec dzieła sztuki, a wielkich fizyków uważa za genialnych artystów. Sam w swoich licznych książkach i artykułach naukowych z powodzeniem odnajduje się w obu rolach: naukowca-artysty i pisarza-uczonego. Laureat (2008) prestiżowej Nagrody Templetona, wykładowca wielu prestiżowych uniwersytetów amerykańskich i angielskich, jeden z największych Autorytetów moralnych, funda-tor i dyrektor Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, powszechnie szanowany i uznany w całym świecie nauki.

dr hab. Janusz Wawrowski

Janusz Wawrowski jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków swojego pokolenia. Koncertował jako solista m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Elbphilharmonie w Hamburgu, Musikverein w Wiedniu, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Wigmore Hall w Londynie, NOSPR w Katowicach, Litewskiej Filharmonii Narodowej, Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, De Doelen w Rotterdamie, Tel Aviv Music Center, Seoul Arts Center i Teatro Teresa Carreῆo w Caracas

Janusz Wawrowski

Aktualności - Kaprysy wszechświata