W labiryncie świata - Logo

Co z tą Polską?
Czy demokracja przetrwa?

Spotkanie z prof. Radosławem Markowskim oraz prof. Andrzejem Rychardem. 

Moderator spotkania: Wojciech Bonowicz

11 maja 2022 r. (środa), godz. 17.00 (UTC + 2)

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
ul. Fryderyka Chopina 30, 35-959 Rzeszów

Zobacz relację filmową ze spotkania

Zobacz zapowiedzi spotkania

Poznaj prelegentów spotkania pt. "Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?"

Dr hab. Aleksander Hall, prof. WSIiZ

prof. Radosław Markowski

Ukończył studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Tam również zdobył tytuł doktora w dziedzinie nauk o polityce, natomiast tytuł doktora habilitowanego z politologii w Polskiej Akademii Nauk. Dyrektor Centrum Studiów nad Demokracją Uniwersytetu SWPS, pracownik IFiS PAN oraz kierownik Polskiego Generalnego Studium Wyborczego. Recurring Visiting Professor w Central European University w Budapeszcie. W przeszłości visiting professor amerykańskich uniwersytetów: Duke, Wisconsin-Madison, Rutgers.

prof. Andrzej Rychard

Ukończył studia w 1974 roku z zakresu socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskiwał kolejne stopnie naukowe (doktora i doktora habilitowanego), a w 1993 otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych. Zawodowo związany z Instytutem Filozofii i Socjologii PAN, gdzie objął stanowiska profesora zwyczajnego i dyrektora tej jednostki. Był Członkiem Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, a także wykładowcą na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS.

Dr hab. Aleksander Hall, prof. WSIiZ

Moderator spotkania

Anna Goc

Wojciech Bonowicz

Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z „Tygodnikiem Powszechnym” związany jest od 1994 roku  – publikował w nim utwory poetyckie, prozę i felietony. Obecnie jest stałym felietonistą Tygodnika. Od wielu lat współpracuje również z miesięcznikiem „Znak”.

Organizatorzy

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Partnerzy