W labiryncie świata - Logo

O życiu i nadziei

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim oraz Aleksandrą Potoczek - reżyserką filmu dokumentalnego pt. „xABo: Ksiądz Boniecki”.

Spotkanie poprowadzi Anna Goc.

Spotkanie połączone z projekcią filmu pt. "xABo: Ksiądz Boniecki".

30 marca 2022 r. (środa), godz. 17.00 (UTC + 2)

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
ul. Fryderyka Chopina 30, 35-959 Rzeszów

O filmie pt. "xABo: Ksiądz Boniecki"

Film prezentuje codzienne życie ks. Adama Bonieckiego, Jego liczne podróże i spotkania z różnymi ludźmi. Nie jest to jednak klasyczna biografia, tylko dokument, w którym przyglądamy się człowiekowi w drodze: do ludzi, do wiary, do Boga.

Film otrzymał Grand Prix w czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Flahertiana" w Perm. Dokument wyróżniony został również Nagrodą im. Macieja Szumowskiego na Festiwalu Filmowym 2020 - za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne.

Poznaj prelegentów spotkania pt. "O życiu i nadziei"

Dr hab. Aleksander Hall, prof. WSIiZ

fot. Grażyna Makara

ks. Adam Boniecki

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował z młodzieżą – był katechetą młodzieży licealnej w Grudziądzu, współpracował z duszpasterstwem akademickim KUL. W 1964 r. na zaproszenie biskupa Karola Wojtyły podjął pracę w Krakowie jako redaktor „Tygodnika Powszechnego”. Prowadził duszpasterstwo akademickie u św. Anny w Krakowie. 

reż. Aleksandra Potoczek

Reżyserka filmów dokumentalnych, programów o tematyce filmowej i kulturalnej, wykładowca w SWPS w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, PWSFTviT i Wajda School. W 2017 roku wyreżyserowała film dokumentalny „Voyage, voyage”, za który otrzymała nagrodę srebrnego Delfina na Międzynarodowym Festiwalu Cannes Media Award we Francji. Kolejne wyróżnienie to nagroda za najlepszy dokument o edukacji i kulturze otrzymana na Festiwalu World Media Festiwal w Hamburgu.

Dr hab. Aleksander Hall, prof. WSIiZ

Prowadząca spotkanie

Anna Goc

fot. Adam Golec

Anna Goc

Dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”. Doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książki „Boniecki. Rozmowy o życiu”. Laureatka VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego, w ramach którego pisze książkę reporterską o osobach głuchych. Nagradzana przez kapitułę Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategoriach Reportaż i News prasowy, laureatka Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Wyróżniona w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. 

Organizatorzy

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Klasztor oo. Dominikanów w Rzeszowie
Fundacja Tygodnika Powszechnego

Partnerzy

Aktualności - O życiu i nadziei

Pobierz bezpłatny bilet na spotkanie