Przyszłość ludzkości w kosmosie.

Identyfikacja zagrożeń oraz możliwości współczesnej medycyny i farmakologii

Jakie są etapy odkrywania i opracowywania leków? Czy mikrograwitacja może w tym pomóc? Jakie badania nad lekami przeprowadzono w przestrzeni kosmicznej i jak w przyszłości będzie można przeciwdziałać skutkom środowiska kosmicznego? – na te pytania w ramach projektu „Przybij piątkę nauce” 19 maja 2021 r. odpowie dr Martin Braddock.

Wykład realizowany w języku angielskim z polskimi napisami.

Premiera spotkania
on-line

19 maja 2021 r. (środa), godz. 18.00

Zapowiedź spotkania

W wystąpieniu dr Martin Braddock zilustruje niektóre ze złożoności i wyzwań, które są związane z odkrywaniem i rozwojem leków.

Podjęte zostanie również zagadnienie, w jaki sposób środowisko kosmiczne pomogło w naszych wysiłkach na rzecz identyfikacji potencjalnych nowych kandydatów na leki, a także celów dla tych kandydatów.

 

Paulina Jurkowska-Pudełko

Dr Martin Braddock

Naukowiec, biochemik i biolog, kierownik projektów z ponad 34-letnim doświadczeniem w pracy na prestiżowych uniwersytetach i w przemyśle nauk przyrodniczych. Przez lata pracował na Uniwersytecie w Oxfordzie, obecnie jest członkiem Royal Society of Biology oraz Royal Astronomical Society. Jest autorem ponad 180 publikacji naukowych i współtwórcą 8 patentów. Martin Braddock jest także członkiem Sherwood Observatory oraz Mansfield and Sutton Astronomical Society.

Aktualności - Przyszłość ludzkości w kosmosie