„Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?”

Zmiany klimatu są uważane za jedno z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. To w jaki sposób powinniśmy na nie reagować opowie dr Tomasz Rożek.

Spotkanie pt. „Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?” odbędzie się 18 marca br., o godz. 18:00 na kanale YouTube oraz na Facebooku WSIiZ. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Profesor Jerzy Bralczyk

Zapowiedź spotkania

Co mają wspólnego wulkany, asteroidy i człowiek? To abstrakcyjne wydawałoby się połączenie wiąże się z jednym bardzo istotnym procesem – zmianami klimatycznymi, które zostały przez wymienione czynniki wywołane. O ile dwa pierwsze namieszały w klimacie miliony lat temu, to obserwowane aktualnie zmiany są efektem działalności człowieka. O tym, jak bardzo człowiek popsuł klimat i czy jest głównym sprawcą zmian, a także co musimy zrobić, żeby odwrócić albo chociaż wyhamować ten niekorzystny trend opowie dr Tomasz Rożek.

Profesor Jerzy Bralczyk

dr Tomasz Rożek

dr Tomasz Rożek − polski dziennikarz naukowy i fizyk, doktor nauk fizycznych, popularyzator nauki.

Prowadzi w serwisie YouTube własny kanał popularnonaukowy pt. „Nauka. To Lubię" oraz „Nauka To Lubię Junior”. Kieruje działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Współpracuje lub współpracował z wieloma mediami m.in.: z redakcjami: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN; Wiedzą i Życiem, magazynem National Geographic, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Był autorem oraz prowadzącym program Sonda2 w TVP2. W Programie Trzecim Polskiego Radia współtworzył programy: „Pytania z kosmosu” oraz Klub Trójki. Obecnie w Radiu 357 realizuje program „Pytania z Kosmosu”.

Aktualności - Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?