Archiwum III edycji cyklu
Wielkie Pytania w Nauce

W roku akademickim 2018/2019 już po raz trzeci Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym” zrealizowała cykl „Wielkie Pytania w Nauce”.

W ramach III edycji cyklu odbyły się trzy spotkania, które poprowadził Wojciech Bonowicz, publicysta, dziennikarz i felietonista „Tygodnika Powszechnego”. W spotkaniach zorganizowanych w murach Filharmonii Podkarpackiej uczestniczyli: prof. Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki, ks. prof. Michał Heller oraz prof. Konstanty Andrzeja Kulka.

Podobnie jak w latach minionych wszystkie wykłady realizowane w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” cieszyły się bardzo dużym zainteresowanie. Potwierdzeniem tego była wyczerpująca się każdorazowo przed wydarzeniem pula ponad 1000 bezpłatnych biletów, wzrastające zainteresowanie mediów regionalnych i ogólnopolskich oraz ponad już milionowa liczba odsłon poszczególnych spotkań w serwisie YouTube.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem strategicznym wydarzenia był Urząd Miasta Rzeszowa. 

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu podsumowującego realizację III edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” pt. „Rozmowa jest możliwa”, który opublikowany został na łamach „Tygodnika Powszechnego”.

Spotkania w ramach III edycji cyklu "Wielkie Pytania w Nauce"

Image

"Sztuka rozmowy" - prof. Jerzy Bralczyk oraz Michał Ogórek

Image

"Czy szczęścia można się nauczyć?" - dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz ks. prof. Andrzej Wierzbicki

Image

"Cztery pory roku w muzyce i w kosmosie" - ks. prof. Michał Heller oraz prof. Konstanty Andrzej Kulka

Prelegenci III edycji cyklu "Wielkie Pytania w Nauce"