Przybij piątkę nauce

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza Grono Pedagogiczne oraz uczniów do udziału w projekcie WSIiZ - „PRZYBIJ PIĄTKĘ NAUCE” i wykorzystania nieodpłatnie udostępnionych przez nas materiałów do realizacji zajęć w formie zdalnej.

WSIiZ od początku swej działalności angażuje się w projekty społeczne, propagujące kulturę dzielenia się wiedzą, ideę otwartego dostępu do nauki, edukacji i dóbr kultury. Inicjatywa „Przybij piątkę nauce”, ma na celu wspomóc proces kształcenia realizowany obecnie w szkołach średnich i jest skierowana do uczniów ambitnych, przygotowujących się do matury, olimpiad, zaangażowanych w przedmiotowych kołach zainteresowań. Być może w części przypadków, projekt ten będzie mógł zostać wykorzystany przez nauczycieli i skierowany do uczniów, pragnących uzupełnić wykaz ocen z przedmiotu, na bazie którego dokonana zostanie klasyfikacja jego osiągnięć w roku szkolnym 2019/2020.

Do Państwa dyspozycji przekazujemy ponad 30h materiałów filmowych/dźwiękowych z otwartych spotkań i wykładów, w których wzięli udział wybitni przedstawiciele świata nauki: ks. prof. Michał Heller, prof. Jerzy Bralczyk, Anna Dymna, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Stefan Chwin i wielu innych. Spotkania zorganizowane zostały pod patronatem merytorycznym „Tygodnika Powszechnego”. Poza merytorycznym aspektem wykładów, ważnym atutem udostępnianych przez nas relacji jest ich dostępność na różnych platformach i w różnych formach - filmowej w serwisie YouTube oraz plików audio na platformie Spotify oraz Souncloud. Jestem przekonany, że wykłady te, szczególnie w obecnym czasie nauczania zdalnego, mogą stanowić doskonałe uzupełnienie lekcji historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, fizyki, psychologii relacji czy języka polskiego.

Nauczyciele, którzy wykorzystają wykłady w nauczaniu zdalnym, mogą otrzymać potwierdzenie udziału w projekcie „Przybij piątkę nauce” w formie certyfikatu – w tym zakresie prosimy o kontakt z Biurem Organizacji i Współpracy WSIiZ poprzez formularz. Zaświadczenia udziału w projekcie przewidziane zostały również dla uczniów.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem Grona Pedagogicznego oraz Wychowanków Państwa Szkoły. Podkreślamy jeszcze raz, iż projekt na charakter niekomercyjny, a materiały udostępniamy Państwu bez żadnych dodatkowych zobowiązań.

Przybij piątkę nauce - Wybierz przedmiot, który Cię interesuje


Drukuj