prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro

prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro - Nota biograficzna

PROF. DR HAB. N. MED. BOGDAN DE BARBARO - psychiatra, psychoterapeuta, terapeuta rodzin.

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (1973r.). W 1993 r. na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych. Tytuł naukowy profesora otrzymał w 2007 r.

Od wielu lat zawodowo związany m.in. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1990 – 2016 był kierownikiem Zakładu Terapii Rodzin w Katedrze Psychiatrii, a następnie kierownikiem Katedry Psychiatrii (2016 – 2019).

Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, członek korespondent American Psychiatric Association. Członek Editorial Advisory Board pisma Psychiatry. Interpersonal and Biological Processes.

Autor, współautor i redaktor publikacji z zakresu psychoterapii, terapii schizofrenii, terapii rodzin m.in.  „Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem”, „Dwoje na huśtawce, czyli zrozumieć związek (nie) poradnik psychologiczny”, „I jak tu się dogadać?!”, „Rozmowy”, Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii”, „Sztuka rozmowy z chorym”, „Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotypowe”.