Przybij piątkę nauce - #psychologia relacji

Nawiązywanie relacji międzyludzkich to jedna z najważniejszych potrzeb naszego życia. Dzięki jej zaspokojeniu możemy w sposób prawidłowy funkcjonować w społeczeństwie, rodzinie i wśród przyjaciół. Należy również pamiętać, iż liczne badania pokazują, że umiejętności rozumienia siebie i innych, czyli tzw. inteligencja emocjonalna, bardzo silnie korelują z osiąganym przez człowieka sukcesem życiowym. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż osoby, które uczestniczą w różnych relacjach: przyjacielskich, rodzinnych, koleżeńskich mają większą szansę na długie życie.

Serdecznie zapraszamy zatem do obejrzenia wykładów z udziałem dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, a także ks. prof. Alfreda Wierzbickiego.

Spotkanie pt. „W zgodzie ze sobą. Trudne relacje - sztuka stawiania granic” dotyczy umiejętności budowania właściwych relacji. Czasami jesteśmy tak pochłonięci zaspokajaniem pragnień innych, że zapominamy o własnych potrzebach. Czy musimy zatem wybierać czyjeś „dobro”, czy możliwe jest jednoczesne dbanie o siebie i tworzenie dobrych relacji z drugim człowiekiem? To tylko jedno z wielu pytań, na które odpowiada Pani Doktor. Wykład pt. „Chcesz mieć rację czy relację?” dotyczy konfliktów między ludźmi. W ramach tego spotkania dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska radzi w jaki sposób można konstruktywnie rozwiązywać konflikt, aby wzmacniać i rozwijać wzajemne relacje. Kolejne spotkanie pt. „Sfejsowani. Jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi?” dotyczy wpływu mediów społecznościowych na nasze życie, emocje i relacje z innymi. Z kolei temat toksycznych relacji podjęty został w ramach spotkania „Toksyczni ludzie. A co jeśli ja do nich należę?”.

W czasie spotkania „Czy szczęścia można się nauczyć?" dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz ks. prof. Alfred Wierzbicki, zwracają uwagę na to, w jaki sposób można sobie pomóc być szczęśliwym. Ponadto, Pani Doktor zachęca również słuchaczy do udziału w „teście szczęścia”, w ramach którego zadaje 13 pytań dotyczących codziennego życia i posiadanych relacji.

Zobacz inne przedmioty ujęte w akcji Przybij piątkę nauce.

Obejrzyj spotkania na YouTube lub posłuchaj podcastów na jednym z serwisów streamingowych: SoundCloud lub Spotify

W zgodzie ze sobą. Trudne relacje - sztuka stawiania granic

dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Chcesz mieć rację czy relację?

dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Sfejsowani. Jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi?

dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Toksyczni ludzie. A co jeśli ja do nich należę?

dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Czy szczęścia można się nauczyć?

dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki


Drukuj