Przybij piątkę nauce - #profilaktyka zdrowia

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości dla każdego z nas. Stanowi ono podstawę do osiągania życiowych celów, realizowania zamierzeń oraz pragnień. Tak było od zarania dziejów i na przestrzeni wieków to się nie zmieniło. Zmieniły się jednak wyzwania i zagrożenia jakie w tym względzie stawia nam XXI wiek.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładów prof. Pawła Januszewicza - wieloletniego dyrektora Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, a także prof. Jana Gmińskiego, kierownika Katedry Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej WSIiZ, w ramach których dowiemy się jak należy zapobiegać, żeby później nie leczyć.

Wykłady prof. Pawła Januszewicza poświęcone zostały zagadnieniom związanym z problemem otyłości, dopalaczy i narkotyków, a także pracy w korporacjach. Innym, niezwykle istotnym zagrożeniem są również choroby układu krążenia. Podłożem wielu z nich jest miażdżyca tętnic. Temu właśnie zagadnieniu poświęcił swój wykład prof. Jan Gmiński. Pan Profesor w ramach wykładu „Cholesterol - wróg czy przyjaciel?” w ciekawy i zajmujący sposób wykazał zarówno negatywne, ale – ku zaskoczeniu słuchaczy – także pozytywne skutki działania cholesterolu.

Obejrzyj spotkania na YouTube

Czy wiesz, co jesz?

red. Katarzyna Bosacka

Czym sami trujemy się na co dzień

prof. Paweł Januszewicz

Przyszłość ludzkości w kosmosie. Identyfikacja zagrożeń oraz możliwości współczesnej medycyny i farmakologii

dr Martin Braddock

Otyłość przekleństwo XXI wieku

prof. Paweł Januszewicz

Praca w korporacji - jakie ponosimy szkody zdrowotne?

prof. Paweł Januszewicz

Czy w dobie fake news można skutecznie nauczać medycyny

prof. Paweł Januszewicz

Dopalacze i narkotyki - czego nie wiemy?

prof. Paweł Januszewicz

Cholesterol - wróg czy przyjaciel?

prof. Jan Gmiński

Zobacz też inne przedmioty


Drukuj