Przybij piątkę nauce - #ekonomia

Ile razy słyszałeś, że kapitalizm to zło? Zastanawiasz Cię czy to faktycznie prawda i dlaczego właściwie tak się mówi? A może zastanawiasz się na czym tak naprawdę polega wolność gospodarcza i jak wygląda w różnych krajach?

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładów z udziałem ekspertów w dziedzinie ekonomii – śp. prof. Jana Winieckiego (jednego z najczęściej cytowanych polskich ekonomistów*), prof. Ryszarda Bugaja, prof. Bartłomieja Kamińskiego, prof. Andrzeja Kondratowicza, prof. Krzysztofa Rybińskiego, prof. Witolda Kwaśnickiego, a także dr Bohdana Wyżnikiewicza. Wykłady przybliżą słuchaczom w przystępny sposób wiedzę na temat wybranych procesów i zjawisk ekonomicznych. 

Wykład prof. Krzysztofa Rybińskiego poświęcony został zagadnieniu finansów. Interesującą propozycją jest również debata pt. „Co z tym kryzysem?”, w której udział wzięli: prof. Ryszard Bugaj, prof. Bartłomiej Kamiński oraz prof. Jan Winiecki. Eksperci dyskutowali na temat kryzysu gospodarczego, który można było zaobserwować w drugiej połowie pierwszej dekady XXI wieku.

* Rzeczpospolita; Zestawienie dorobku polskich ekonomistów liczących się w świecie nauki, marzec 2015 r.

Obejrzyj spotkania na YouTube

Polityka migracyjna i radykalizacja społeczeństwa

prof. Jan Winiecki, Jacek Szymanderski

Co z tą wolnością w gospodarce?

prof. Andrzej Kondratowicz, prof. Jan Winiecki

Zrozumieć Świat

prof. Witold Kwaśnicki

Pętle rozwoju o polityce gospodarczej Polski

prof. Jerzy Hausner

Kto nie lubi prywatyzacji?

prof. Jan Winiecki

Kapitalizm, wolność i sprawiedliwość w polskiej opinii publicznej

Jacek Szymanderski

Co z tym kryzysem?


Drukuj