Tłum na spotkaniu w Filharmonii

Profesor Jerzy Bralczyk gościem V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”

Profesor Jerzy Bralczyk po raz kolejny przyjął zaproszenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Znakomity językoznawca, przed którym współczesna polszczyzna nie ma żadnych tajemnic i który doskonale wie: „Jak mówić, żeby nas słuchano?”, tym razem wygłosi wykład pt. O prawdzie w języku.

Ze względu na pandemię Covid-19 organizatorzy cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” musieli zmienić dotychczasową formułę spotkań. Wykład prof. J. Bralczyka odbędzie się wyłącznie online, planowany termin wydarzenia to styczeń 2021. Dokładna data wydarzenia zostanie podana już wkrótce. Wykład ma charakter otwarty, może wziąć w nim udział każdy zainteresowany, jednak konieczna będzie wcześniejsza rejestracja.

Wśród osób zarejestrowanych rozlosowane zostaną książki z dedykacją Pana Profesora: „Pokochawszy. O miłości w języku”, „Zwierzyniec” i „Kiełbasa i sznurek” (współautor: Michał Ogórek).

Zapraszamy do obejrzenia filmowej zapowiedzi spotkania.

 

W oczekiwaniu na wykład zachęcamy do obejrzenia relacji oraz wysłuchania podcastów z poprzednich spotkań z udziałem prof. Jerzego Bralczyka, a także pozostałych wykładów zrealizowanych w ramach cyklu. W tym miejscu warto podkreślić, iż do tej pory obejrzało je blisko 8 mln internautów.

Spotkanie dofinansowane jest ze środków Fundacji PZU. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Miasta Rzeszowa.


Drukuj