Jerzy Bralczyk, Wojciech Bonowicz

„O prawdzie w języku”- zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania

Takiego spotkania w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” jeszcze nie było. Tym razem spotkanie odbyło się nie w Filharmonii Podkarpackiej, ale dzięki uprzejmości prof. Jerzego Bralczyka zorganizowane zostało w Jego domu za pośrednictwem Internetu. Pomimo zmiany formuły spotkania, wierni słuchacze cyklu nie zawiedli i zgromadzili się licznie przed monitorami komputerów i smartfonów.

W czasie rozmowy z red. Wojciechem Bonowiczem prof. Jerzy Bralczykiem omówił wiele zagadnień związanych z prawdą. Poruszony został problem „białych kłamstw”, fake newsów, a także wpływu mediów społecznościowych na sposób komunikacji. Padły również pytania z pogranicza językoznawstwa i filozofii.

„Spróbujmy żeby między nami było więcej uczciwości, rzetelności i szczerości. Jeśli będziemy mówić rzetelnie, uczciwie i szczerze to będziemy mówić prawdę."

- tymi słowami do słuchaczy zwrócił się prof. J. Bralczyk

 

Wykład pt. „O prawdzie w języku” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Co więcej spotkanie wzbudzało wiele emocji już na kilka tygodni przed jego premierą. Do organizatorów spłynęło wiele pytań. Najciekawsze z nich red. W. Bonowicz zadał Panu Profesorowi w czasie rozmowy. Dla autorów najciekawszych przewidziane zostały książki z dedykacją prof. J. Bralczyka. Dla wszystkich uczestników spotkania, przygotowana została niespodzianka, krótki film z życzeniami od prof. J. Bralczyka. 

 

Publikację z autografem prof. Jerzego Bralczyka otrzymują:

  • Krzysztof Nieradko
  • Iwona Leonowicz-Bukała
  • Karolina Mazur
  • Wiktoria Hycka
  • Katarzyna Boczkaj
  • Dawid Zbigniew Walkowiak

Partnerem strategicznym wydarzenia był Urząd Miasta Rzeszowa. Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Fundacji PZU.


Drukuj