Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?

„Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?” – debata z udziałem prof. Radosława Markowskiego oraz prof. Andrzeja Rycharda

Każdy z nas chciałby z pewnością mieć możliwość poznania przyszłości, szczególnie w tak niespokojnych czasach, jakie mamy obecnie. Komfortowe, wygodne i przewidywalne życie zostało przerwane wraz z nadejściem pandemii, a wybuch wojny w Ukrainie wzmocnił jeszcze bardziej poczucie zagrożenia i niepewność jutra.

Poza problemami globalnymi, takimi jak zmiany klimatyczne, zbyt gwałtowny rozwój nowych technologii i sztucznej inteligencji, pandemia i wojna za naszą wschodnią granicą musimy się mierzyć także z narastającym od lat problemem naszej ustrojowej tożsamości (ustrój bardziej autorytarny czy liberalny).

Czy aktualny ustrój Polski oddala się od klasycznej demokracji liberalnej? Jakie mogą być skutki zaburzenia równowagi trójpodziału władzy? Czy powinniśmy spowolnić rozwój nowoczesnych technologii? Jak powinna ewoluować demokracja, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata? To tylko część pytań, które zostaną zadane w czasie spotkania dwóch wybitnych naukowców prof. Radosława Markowskiego oraz prof. Andrzeja Rycharda.

W ramach cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” zapraszamy na spotkanie pt. „Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?”, które odbędzie się 11 maja 2022 r., o godz. 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego. Spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz.

Udział w spotkaniu jest możliwy pod warunkiem REJESTRACJI i okazania BEZPŁATNEGO biletu w formie drukowanej lub na nośniku elektronicznym (np. tablet, telefon).

Tradycyjnie już w czasie spotkania, Paneliści odpowiedzą również na pytania publiczności. Już dziś zachęcamy do ich przesyłania na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Drukuj