Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?

„Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?” – debata z udziałem prof. Radosława Markowskiego oraz prof. Andrzeja Rycharda

Każdy z nas chciałby z pewnością mieć możliwość poznania przyszłości, szczególnie w tak niespokojnych czasach, jakie mamy obecnie. Komfortowe, wygodne i przewidywalne życie zostało przerwane wraz z nadejściem pandemii, a wybuch wojny w Ukrainie wzmocnił jeszcze bardziej poczucie zagrożenia i niepewność jutra.

Muzyka i nauka - Kaprysy wszechświata

Muzyka i nauka stały się jednością - wykład ks. prof. M. Hellera i prof. J. Wawrowskiego

Spotkanie pt. „Kaprysy wszechświata” z udziałem ks. prof. Michała Hellera oraz prof. Janusza Wawrowskiego rozpoczęło VI już edycję cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”. Na to wyjątkowe wydarzenie , które zrealizowane zostało w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego, słuchacze musieli czekać blisko dwa lata, ale było warto! Połączenie wykładu z koncertem sprawiło, że tego wieczoru muzyka i nauka stały się jednością.

Kaprysy wszechświata

„Kaprysy wszechświata” po pandemicznej przerwie wracamy do Filharmonii

Już 2 grudnia 2021 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozważaniami nad teorią superstrun zainauguruje VI edycję cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.

Wielkie Pytania w Nauce

Dziękujemy, że od 5 lat jesteście Państwo razem z nami

Rok akademicki 2020/2021 jest dla Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wyjątkowy – w tym roku świętujemy bowiem kilka ważnych jubileuszy. Wydarzeniem wiodącym jest oczywiście 25. rocznica powołania naszej Uczelni. Niemniej jednak swój mały jubileusz świętuje również cykl „Wielkie Pytania w Nauce”. Za nami bowiem już 5 edycji wyjątkowych spotkań z wybitnymi osobowościami świata nauki i kultury. Dziękujemy, że tak licznie uczestniczyli Państwo w organizowanych przez WSIiZ wydarzeniach. Rozpoczynając ten projekt, nie spodziewaliśmy się, że w murach Filharmonii każdorazowo gromadzić się będzie nadkomplet słuchaczy, a liczba odsłon wykładów podawana będzie w milionach.  To dla nas powód do dumy i wielkiej radości! Z drugiej strony jednak to ogromne wyzwanie, by nie zawieść Państwa oczekiwań w ramach kolejnej edycji spotkań organizowanej w ramach VI edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.