Wielkie Pytania w Nauce

Dziękujemy, że od 5 lat jesteście Państwo razem z nami

Rok akademicki 2020/2021 jest dla Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wyjątkowy – w tym roku świętujemy bowiem kilka ważnych jubileuszy. Wydarzeniem wiodącym jest oczywiście 25. rocznica powołania naszej Uczelni. Niemniej jednak swój mały jubileusz świętuje również cykl „Wielkie Pytania w Nauce”. Za nami bowiem już 5 edycji wyjątkowych spotkań z wybitnymi osobowościami świata nauki i kultury. Dziękujemy, że tak licznie uczestniczyli Państwo w organizowanych przez WSIiZ wydarzeniach. Rozpoczynając ten projekt, nie spodziewaliśmy się, że w murach Filharmonii każdorazowo gromadzić się będzie nadkomplet słuchaczy, a liczba odsłon wykładów podawana będzie w milionach.  To dla nas powód do dumy i wielkiej radości! Z drugiej strony jednak to ogromne wyzwanie, by nie zawieść Państwa oczekiwań w ramach kolejnej edycji spotkań organizowanej w ramach VI edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.

Jerzy Bralczyk, Wojciech Bonowicz

„O prawdzie w języku”- zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania

Takiego spotkania w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” jeszcze nie było. Tym razem spotkanie odbyło się nie w Filharmonii Podkarpackiej, ale dzięki uprzejmości prof. Jerzego Bralczyka zorganizowane zostało w Jego domu za pośrednictwem Internetu. Pomimo zmiany formuły spotkania, wierni słuchacze cyklu nie zawiedli i zgromadzili się licznie przed monitorami komputerów i smartfonów.

Mistrz mowy polskiej – prof. Jerzy Bralczyk tym razem opowie „O prawdzie w języku”

W dobie powszechnego dostępu do Internetu i zalewających nas zewsząd informacji, coraz trudniej jest nam ocenić co jest prawdą. Problem ten towarzyszy nam od wieków. Na słynne filozoficzne pytanie „Cóż to jest prawda” coraz trudniej jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Tłum na spotkaniu w Filharmonii

Profesor Jerzy Bralczyk gościem V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”

Profesor Jerzy Bralczyk po raz kolejny przyjął zaproszenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Znakomity językoznawca, przed którym współczesna polszczyzna nie ma żadnych tajemnic i który doskonale wie: „Jak mówić, żeby nas słuchano?”, tym razem wygłosi wykład pt. O prawdzie w języku.