Anatomia władzy i nowa prawica

Prof. Aleksander Hall spotkał się z czytelnikami w Rzeszowie i Krakowie – zapraszamy do obejrzenia relacji

Czy Polacy mogą się jeszcze zjednoczyć wokół wspólnych wartości, czy raczej powinniśmy skupić się na szukaniu rozwiązań dotyczących codziennego życia? Jak sprawić by młodzi ludzie chcieli rozmawiać o polityce? W jaki sposób możemy przywrócić poczucie, iż wszyscy stanowimy jedną narodową wspólnotę? To tylko niektóre z ważnych pytań, które padły w czasie spotkań poświęconych najnowszej publikacji prof. Aleksandra Halla pt. „Anatomia władzy i nowa prawica” w Krakowie i w Rzeszowie.

Każde ze spotkań towarzyszących promocji książki prof. A. Halla poświęcone było innemu zagadnieniu dotyczącemu kondycji polskiej polityki i polskiego społeczeństwa.

Spotkanie, które odbyło się 27 stycznia br. w Rzeszowie zrealizowane zostało w formie debaty pt. „Jak uzdrowić polską politykę?”, w której poza Autorem udział wzięli również politolodzy: dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, prof. UR oraz dr hab. Rafał Matyja, prof. UEK. Spotkanie poprowadził red. Andrzej Brzeziecki. Z krakowskimi czytelnikami prof. A. Hall spotkał się 28 stycznia br. Tematem przewodnim rozmowy prowadzonej przez Katarzynę Wolską, było pytanie: Jak znów być jedną narodową wspólnotą?

W czasie spotkania Pan Profesor podkreślił, iż wartości takie jak między innymi patriotyzm, godność narodowa czy tradycja zostały instrumentalnie wykorzystane przez rządzące dziś naszym krajem siły polityczne. Autor nie ma wątpliwości, że Polska potrzebuje nowej prawicy, której twórcy przeciwstawią się wypaczaniu ważnych instytucji, idei i wartości. Jak bowiem podkreślił prof. A. Hall w czasie rozmowy:

„Nie możemy obrażać się na wielką część naszego społeczeństwa. Uważam, że trzeba pomóc tym rodakom w sposób godny pożegnać się z Prawem i Sprawiedliwością. Wiem jednak jedno, że tego nie zaoferuje tym ludziom ani obecna lewica, ani duża część obozu liberalnego. Polska potrzebuje nowej prawicy.”

To tylko jedno z wielu ważnych stwierdzeń, które padły w czasie obydwu spotkań.

Zobacz relację ze spotkania zrealizowanego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 

Zobacz relację ze spotkania relacji ze spotkania w Wyższej Szkole Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie

Kilka słów o książce „Anatomia władzy i nowa prawica”

„Anatomia władzy i nowa prawica” to obywatelski przewodnik dla tych, którzy szukają skutecznych metod dokonania zmiany politycznej. Publikacja ukazała się nakładem Instytutu Wydawniczego Znak i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Przeczytaj fragment książki pt. „Anatomia władzy i nowa prawica”.


Drukuj