spotkanie z ks. Adamem Bonieckim

„O życiu i nadziei” - zapraszamy na spotkanie połączone z pokazem filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”

W ramach cyklu „W labiryncie świata” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Fundacja Tygodnika Powszechnego oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie zapraszają na wyjątkowe spotkanie z ks. Adamem Bonieckim oraz Aleksandrą Potoczek pt. „O życiu i nadziei”,

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przesłaniem tego święta jest przypomnienie o bogactwie różnorodności językowej, podkreślanie wartości edukacji językowej, a także chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur. Języki ojczyste mają bowiem bardzo duże znaczenie dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości.  

Anatomia władzy i nowa prawica

Prof. Aleksander Hall spotkał się z czytelnikami w Rzeszowie i Krakowie – zapraszamy do obejrzenia relacji

Czy Polacy mogą się jeszcze zjednoczyć wokół wspólnych wartości, czy raczej powinniśmy skupić się na szukaniu rozwiązań dotyczących codziennego życia? Jak sprawić by młodzi ludzie chcieli rozmawiać o polityce? W jaki sposób możemy przywrócić poczucie, iż wszyscy stanowimy jedną narodową wspólnotę? To tylko niektóre z ważnych pytań, które padły w czasie spotkań poświęconych najnowszej publikacji prof. Aleksandra Halla pt. „Anatomia władzy i nowa prawica” w Krakowie i w Rzeszowie.

Anatomia władzy i nowa prawica

Jak uzdrowić polską politykę? Nowa książka Aleksandra Halla

W styczniu w księgarniach dostępna będzie najnowsza książka prof. Aleksandra Halla pt. „Anatomia władzy i nowa prawica”. Publikacja ukaże się nakładem Instytutu Wydawniczego Znak i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.