W ramach cyklu „W labiryncie świata” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Fundacja Tygodnika Powszechnego oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie zapraszają na wyjątkowe spotkanie z ks. Adamem Bonieckim oraz Aleksandrą Potoczek pt. „O życiu i nadziei”,
21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przesłaniem tego święta jest przypomnienie o bogactwie różnorodności językowej, podkreślanie wartości edukacji językowej, a także chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur. Języki ojczyste mają bowiem bardzo duże znaczenie dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości.
Czy Polacy mogą się jeszcze zjednoczyć wokół wspólnych wartości, czy raczej powinniśmy skupić się na szukaniu rozwiązań dotyczących codziennego życia? Jak sprawić by młodzi ludzie chcieli rozmawiać o polityce? W jaki sposób możemy przywrócić poczucie, iż wszyscy stanowimy jedną narodową wspólnotę? To tylko niektóre z ważnych pytań, które padły w czasie spotkań poświęconych najnowszej publikacji prof. Aleksandra Halla pt. „Anatomia władzy i nowa prawica” w Krakowie i w Rzeszowie.
W styczniu w księgarniach dostępna będzie najnowsza książka prof. Aleksandra Halla pt. „Anatomia władzy i nowa prawica”. Publikacja ukaże się nakładem Instytutu Wydawniczego Znak i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.