Sztuka jest rodzajem poznawania Wszechświata, a nauka rodzajem jego kontemplacji

Sztuka jest rodzajem poznawania Wszechświata, a nauka rodzajem jego kontemplacji

„Sztuka jest rodzajem poznawania Wszechświata, a nauka rodzajem jego kontemplacji” – niezwykłe spotkanie z udziałem ks. prof. Michała Hellera oraz prof. Konstantego Andrzeja Kulki.

Spotkanie pt. „Cztery pory roku w muzyce i w kosmosie” odbyło się w dniu 3 kwietnia br., w Filharmonii Podkarpackiej. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wykładu ks. prof. Michała Hellera, który przeplatany był koncertem poszczególnych części utworu Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku” w wykonaniu prof. Konstantego Andrzeja Kulki i towarzyszącego mu zespołu ARSO Ensemble.

Było to ostatnie spotkanie zorganizowane w ramach III edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. Współorganizatorem spotkania była również Fundacja Tygodnika Powszechnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz relacji z wydarzenia.

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach realizowanych w ramach IV edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”, które realizowane będą w roku akademickim 2019/2020. O szczegółach będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszej strony internetowej. 


Drukuj