Zawirusowana demokracja - wykład Aleksander Hall

Wykłady w ramach „Przybij piątkę nauce” wracają po wakacyjnej przerwie

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków cyklu „Przybij piątkę nauce”.  Już 15 września br. (środa) o godz. 18:00 zapraszamy na wykład pt. „Zawirusowana demokracja”. Spotkanie zainauguruje III edycję cyklu wykładów.

Demokracja ma swój początek w starożytnej Grecji. Na przestrzeni wieków toczyło się wiele dyskusji na temat wad i zalet tego ustroju. Niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych stwierdzeń dot. demokracji jest zdanie wypowiedziane przez Winstona Churchilla: „Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego”.  To prawda demokracja nie jest ustrojem idealnym. Czasem ta forma rządów ulega schorzeniom i to właśnie tego dotyczył będzie wykład prof. Aleksandra Halla.  

Po wykładzie prof. Aleksander Hall odpowie na pytania internautów. Już dziś zachęcamy do ich nadsyłania, na Państwa propozycje czekamy do 1 września pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

III edycja cyklu „Przybij piątkę nauce”

W ramach III edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” poruszone zostaną tematy z obszaru nauk humanistycznych, medycznych i ścisłych. W czasie comiesięcznych środowych spotkań będzie można uzyskać odpowiedź m.in. na pytania: Co było pierwsze – wirus czy komórka?;  Po co nam matematyka?; Jakie jest znaczenie ziół w naszej codziennej pielęgnacji?. Ponadto, omówiony zostanie temat wpływu diety na zdrowie. Podejmiemy również próbę włamania się do naszych mózgów…

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w 3. środę każdego miesiąca do udziału w spotkaniach, które – mamy nadzieję – są znakomitym instrumentem dyfuzji wiedzy i popularyzacji nauki.


Drukuj