Po co nam matematyka

Po co nam matematyka? – wykład dr Zofii Matusiewicz

Każdy z nas wielokrotnie słyszał stwierdzenie: Matematyka jest królową nauk, ale czy w dobie nowoczesnych technologii jest ono nadal aktualne? Czy znajomość matematyki jest nam potrzebna w życiu codziennym?

W czasie najbliższego wykładu on-line - 20 października br. (środa) o godz. 18:00 - w ramach cyklu „Przybij piątkę nauce” dr Zofia Matusiewicz odpowie na pytanie „Po co nam matematyka?”. Odpowiedź Pani Doktor może zaskoczyć wielu naszych słuchaczy. Matematyka jest bowiem powszechna i obecna nie tylko w życiu szkolnym i akademickim. Wiele osób sądzi, że jej znajomość jest niezbędna tylko na studiach inżynierskich i ekonomicznych. Jest to jednak nieprawda. Matematyka jest również potrzebna m.in. przyszłym adeptom farmacji, prawa a nawet filozofii i polonistyki, którzy zgłębiać będą elementy logiki.

Oglądaj premierę spotkania - (dzisiaj godz. 18:00)

Przede wszystkim jednak matematyka towarzyszy nam każdego dnia. Jest znajomość jest konieczna w czasie planowania domowego budżetu, gotowania, czy nawet kiedy się relaksujemy i gramy w gry planszowe czy karty. Jest niezbędna w czasie planowania remontów, czy podróży. Słowem matematyka towarzyszy nam nieustannie, jest ona bowiem podstawą logicznego myślenia, analizowania i rozsądnego planowania.

Po wykładzie dr Zofia Matusiewicz odpowie na pytania internautów. Już dziś zachęcamy do ich nadsyłania, na Państwa propozycje czekamy do 15 października pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dr Zofia Matusiewicz – o prelegencie

Dr Zofia Matusiewicz jest doktorem nauk matematycznych. Uczestniczyła w wielu projektach naukowych związanych z automatycznym odkrywaniem wiedzy z tablic danych opartych na teorii zbiorów przybliżonych i podejściach pokrewnych. Brała udział także w projektach dydaktyczno-rozwojowych jako trener lub autor kursu, a jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół matematyki stosowanej, systemów informatycznych i wnioskowania z wykorzystaniem relacyjnych układów równań.

O projekcie „Przybij piątkę nauce

W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza na wykłady on-line w 3. środę każdego miesiąca. Spotkania te są znakomitym instrumentem dyfuzji wiedzy i popularyzacji nauki.


Drukuj