dr Martin Braddock

dr Martin Braddock opowie co wspólnego ma przestrzeń kosmiczna z przemysłem farmakologicznym?

Gościem majowego wykładu będzie dr Martin Braddock biochemik i biolog, członek Royal Society of Biology oraz Royal Astronomical Society. Wykład pt. „Przyszłość ludzkości w kosmosie. Identyfikacja zagrożeń oraz możliwości współczesnej medycyny i farmakologii” odbędzie się 19 maja br. - tradycyjnie w trzecią środę miesiąca.

W czasie spotkania dr Martin Braddock przybliży słuchaczom problematykę bezpieczeństwa misji kosmicznych i zwróci uwagę na negatywne skutki mikrograwitacji dla zdrowia astronautów, jak również przedstawi środki zapobiegawcze. Jak podkreśla Prelegent, w czasie wykładu skoncentruje się na tym jak unikalne środowisko przestrzeni kosmicznej wpływa na rozwój przemysłu farmakologicznego. Zaprezentuje proces opracowywania receptur, który w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnej technologii prowadzi do produkcji nowych leków. Omówi również aspekty środowiska kosmicznego, które przyczyniły się do postępu w identyfikacji możliwości zastosowania leków.

Premiera spotkania pt. „Przyszłość ludzkości w kosmosie. Identyfikacja zagrożeń oraz możliwości współczesnej medycyny i farmakologii” odbędzie się 19 maja br. (środa), o godz. 18:00 na Facebooku WSIiZ. Wykład realizowany będzie w języku angielskim z napisami w j. polskim.


Drukuj