Co się stanie, gdy wyłączą Internet?

Co się stanie, gdy wyłączą internet? – zapraszamy na wykład dr Barbary Przywary

Gdy ponad 20 lat temu na ekrany kin wchodził „Matrix”, chyba nikt z nas wówczas nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo internet będzie oddziaływał na nasze życie. Wizja świata, w którym ludzie żyją w wirtualnej rzeczywistości wydawała się wtedy czymś nierealnym i bardzo odległym, a dzisiaj…

Dziś trudno jest nam sobie wyobrazić życie bez internetu: korzystamy z niego zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, w e-sklepach robimy zakupy, dzięki niemu załatwiamy sprawy bankowe i urzędowe, a przez media społecznościowe mamy kontakt z przyjaciółmi i rodziną. Wszystkim nam się wydaje, że potrafimy korzystać z internetu. To prawda – wydaje nam się. Bardzo często jednak, jest to tylko pozorne wrażenie.

Podczas styczniowego spotkania realizowanego w ramach cyklu „Przybij piątkę nauce”, wspólnie z dr Barbarą Przywarą zastanowimy się: Czy można żyć bez internetu? Jak korzystać z niego w sposób racjonalny?, a także jakie mogą być skutki funkcjonowania ciągle w trybie „on-line”?. Dowiemy się również czym jest FOMO.

Spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2022 r. (środa), o godz. 18:00 (a jakżeby inaczej) w świecie wirtualnym, tj. na profilu Facebook WSIiZ.

Zobacz zapowiedź wideo spotkania

Kilka słów o Prelegencie

Barbara Przywara jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: psychospołecznych aspektów internetu i nowych mediów, a także procesów mediatyzacji różnych sfer życia. Jest autorką wielu ekspertyz, raportów badawczych, autorskich kursów i warsztatów. W 2017 r. wraz częścią pracowników Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ oraz grupą studentów brała udział w eksperymencie #BezSieci, w ramach którego przez 7 dni nie korzystali z internetu.


Drukuj