O tajnikach kosmetyków i ich bezpieczeństwie

O tajnikach kosmetyków i ich bezpieczeństwie – wykład mgra inż. Tomasza Bujaka

Czym tak naprawdę jest kosmetyk? Jakich informacji powinniśmy szukać na opakowaniu, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla nas produkt? – na te pytania podczas wykładu pt. „Czy kosmetyki działają? Badania skuteczności działania i bezpieczeństwa produktów” odpowiedział mgr inż. Tomasz Bujak, dyrektor Centrum Wdrożeniowo-Usługowego Kolegium Medycznego WSIiZ.

Czy kosmetyki działają?

Czy kosmetyki działają? – wykład mgra inż. Tomasza Bujka

Niezależnie od pory roku, płci czy wieku używamy ich wszyscy codziennie w mniejszym lub większym natężeniu. Znane już od starożytności były wykorzystywane przede wszystkim w celach higienicznych oraz poprawy wyglądu. Kosmetyki, bo o nich mowa, mają duży wpływ na to jak nas widzą (a także czują), a jak wiadomo odpowiednia prezencja w znacznym stopniu może determinować nasze życie. Zapraszamy na wykład pt. "Czy kosmetyki działają?".

Kryzys wiarygodności – problem XXI wieku

Kryzys wiarygodności – problem XXI wieku

Podczas marcowej odsłony cyklu „Przybij piątkę nauce” poruszony został temat kryzysu wiarygodności. Zagadnienie, które w dobie coraz większej ilości „fake news-ów”, spływających do nas z różnych mediów, przybliżył nam wybitny socjolog prof. Piotr Sztompka.

Relacje międzyludzkie - o wiarygodności

Relacje międzyludzkie a kryzys wiarygodności - prof. Piotr Sztompka

Człowiek to istota społeczna, która dąży do kontaktu z innymi ludźmi. Podstawą relacji z drugą osobą czy instytucją jest zawsze wiarygodność i zaufanie.