Ks. prof. Michał Heller

Majówka z Profesorem Michałem Hellerem online

Wspólnie z Wydawnictwem Copernicus Center Press serdecznie zapraszamy do spędzenia majówki z ks. prof. Michałem Hellerem, od którego rozpoczęła się historia cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”. 

Przez pierwsze trzy dni maja na stronie internetowej oraz facebookowym profilu Wydawnictwa CC Press, którego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest współzałożycielem, będą przypominane najciekawsze wykłady i prelekcje ks. prof. Michała Hellera. Zaprezentowane zostaną również fragmenty udzielonych przez Niego wywiadów. Dodatkowo, prezentowane będą cytaty z prac naukowych i publikacji książkowych Księdza Profesora. Nie zabraknie również konkursów i quizów związanych z dorobkiem naszego Mistrza.

Baner promujący spotkanie - Majówka z ks. prof. Michałem Hellerem

Zapewne stali słuchacze cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” doskonale wiedzą, kim jest ks. prof. Michał Heller. Z kronikarskiego obowiązku przypominamy jednak, że Ksiądz Profesor jest wybitnym kosmologiem, filozofem i teologiem. Specjalizuje się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara. Jest Kawalerem Orderu Orła Białego oraz m.in. laureatem (jako pierwszy Polak) Nagrody Templetona. Ks. prof. Heller jest autorem kilkudziesięciu książek i ponad tysiąca publikacji naukowych, a także Dyrektorem programowym Copernicus Festival, którego organizacją zajmuje się stworzone przez Niego Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.

O skromności, ale także poczuciu humoru Księdza Profesora od lat krążą legendy, a niektóre z Jego celnych ripost stały się wręcz ikoniczne, o czym będą się mogli przekonać wszyscy, którzy skorzystają z naszego zaproszenia.

Oprócz licznych niespodzianek organizatorzy przygotowali również książki z autografem Księdza Profesora. Nie jest ich jednak dużo, dlatego wszyscy, którzy chcą stać się ich posiadaczami będą musieli wykazać się nie lada refleksem.

Jako, że nasz Mistrz działa na tak wielu naukowych polach, że nie sposób odnieść się do nich wszystkich w tak krótkim czasie, przygotowane zostały 3 bloki tematyczne.

  • Piątek - dzień poświęcony Filozofii,
  • Sobota  - dzień poświęcony Kosmologii,
  • Niedziela - dzień poświęcony Teologii.

Serdecznie zapraszamy.


Drukuj