Jesienny wieczór to dobry czas na lekturę

Z raportu przygotowanego przez Bibliotekę Narodową wynika, że w roku 2018 ponad dwie trzecie Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Autorzy raportu jako jedną z głównych przyczyn pogłębiającego się kryzysu czytelnictwa wskazują popularyzację rozrywki cyfrowej.

Cykl wykładów popularnonaukowych „Wielkie Pytania w Nauce” ma stanowić pewnego rodzaju opozycję dla niewymagającej intelektualnego wysiłku rozrywki wszechobecnej w mediach. Łącząc spotkania z możliwością nabycia książki chcemy zachęcić uczestników poszczególnych spotkań do zapoznania się z dorobkiem publikacyjnym Prelegentów i w ten sposób włączyć się w akcje promocji czytania w Polsce.

W minionym roku tylko 55% osób mających 15-24 lat przeczytało jedną lub więcej książek, a wśród osób w przedziale 60+ ten odsetek wyniósł tylko 33 proc. Statystyki są przerażające i przestańmy udawać, że jest inaczej.

IV edycja cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” zainaugurowana zostanie 27 listopada br. Przygotowując spotkanie pt. „Miłość zagrożona przez ponowoczesność” poprosiliśmy Prelegentów, aby wskazali swoje publikacje, które możemy Państwu zarekomendować jako inspirującą lekturę. W tym miejscu należy podkreślić, iż zarówno prof. Bogdan de Barbaro, jak również ks. dr Jacek Prusak swoją aktywność w środowisku naukowym łączą z praktyką zawodową i pracą z pacjentami. Dzięki temu tematy poruszane w ich książkach nie stanowią wyłącznie akademickich rozważań, ale są poparte bogatym doświadczeniem praktycznym.

Rekomendowane publikacje prof. Bogdana de Barbaro:

  • Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem, Bogdan de Barbaro, Maria de Barbaro, Wydawnictwo Charaktery sp. z o.o., 2018
  • Dwoje na huśtawce, czyli zrozumieć związek (nie) poradnik psychologiczny, Bogdan de Barbaro, Piotr Pietucha  i inni, 2017
  • I jak tu się dogadać?!, Bogdan De Barbaro, Danuta Kondratowicz; Wydawnictwo Literackie, 2017
  • Rozmowy, Norman Davies, Bogdan de Barbaro i inni, Znak, 2014
  • Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii, Szymon Chrząstowski, Bogdan de Barbaro, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2011

Rekomendowane publikacje ks. dra Jacka Prusaka:

  • Poznaj siebie, spotkasz Boga, Jacek Prusak, Wydawnictwo Stowarzyszenie „List”, Kraków 2010

Zachęcamy do zapoznania się z kartami w/w publikacji. Jednocześnie informujemy, że w czasie spotkania „Miłość zagrożona przez ponowoczesność” będziecie Państwo mogli nabyć następujące publikacje, z których większość znajduje się na liście najlepiej sprzedawanych się książek. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania będzie można uzyskać autograf Autora.


Drukuj