dr Martin Braddock

dr Martin Braddock opowie co wspólnego ma przestrzeń kosmiczna z przemysłem farmakologicznym?

Gościem majowego wykładu będzie dr Martin Braddock, biochemik i biolog, członek Royal Society of Biology oraz Royal Astronomical Society. Wykład pt. „Przyszłość ludzkości w kosmosie. Identyfikacja zagrożeń oraz możliwości współczesnej medycyny i farmakologii” odbędzie się 19 maja br. - tradycyjnie w trzecią środę miesiąca.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - Zobacz co przygotowała WSIiZ

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia w ponad 100 krajach na całym świecie. To święto autorów, ilustratorów, wydawców książek, czytelników i czytelnictwa. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z niespodzianek przygotowanych dla pasjonatów książek i nauki przez Księgarnię WSIiZ oraz wydawnictwo Copernicus Center Press, którego współzałożycielem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Życie codzienne w Pompejach

O życiu w Pompejach opowiedziała Paulina Jurkowska-Pudełko

W dziejach ludzkości jest wiele wydarzeń, które rozpalają naszą wyobraźnią. Jednym z nich jest bez wątpienia najbardziej znana katastrofa w historii Cesarstwa Rzymskiego, która wydarzyła się w Pompejach prawie 2000 lat temu. Wybuch Wezuwiusza w ciągu kilkudziesięciu godzin doprowadził do tego, że gwarne miasto zniknęło z powierzchni ziemi spowite kilkumetrową warstwą popiołu wulkanicznego. Sprawił, że w Pompejach czas stanął w miejscu…

Paulina Jurkowska-Pudełko

W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” odbędziemy podróż do przeszłości. Naszym celem będą starożytne Pompeje

Jak bardzo codzienne życie Pompejańczyków różniło się od naszego? Jak mieszkali, co jedli i pili, gdzie spędzali wolny czas – tego, a także innych ciekawych faktów z pewnością dowiemy się z kolejnego wykładu w ramach cyklu „Przybij piątkę nauce”. Wykład pt. „Kebab z koszatki. Życie codzienne w Pompejach” odbędzie się w dniu 21 kwietnia br. (środa), o godz. 18:00 na facebookowym profilu WSIiZ. W tę niezwykłą podróż do czasów starożytnych zabierze nas Paulina Jurkowska-Pudełko – znana m.in. z kanału popularno-naukowego Maius. Podróże ze sztuką.