dr Tomasz Rożek

Przybij piątkę nauce z dr. Tomaszem Rożkiem

W maju ubiegłego roku w ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępniła nagrania z ponad 50 spotkań otwartych z udziałem wybitnych przedstawicieli świata nauki i kultury. Nagrania zostały przekazane uczniom szkół średnich, a także opublikowane na stronie cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”. W ten sposób chcieliśmy wesprzeć nauczycieli w realizacji zdalnego procesu nauczania, a słuchaczom cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” zapewnić „odskocznię” od kwarantannowej rutyny dnia codziennego…

O zmianach klimatu opowie dr Tomasz Rożek

Drugą edycję projektu „Przybij piątkę nauce” otworzy spotkanie z udziałem jednego z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce – dr Tomaszem Rożkiem. Tematem przewodnim spotkania będą zmiany klimatu. Ponadto, Pan Doktor odpowie również na pytania przesłane przez słuchaczy. Dla autorów najciekawszych pytań przewidziane są nagrody.

Premiera spotkania odbędzie się 18 marca 2021 roku, o godzinie 18:00, w mediach społecznościowych  na kanale YouTube oraz na Facebooku WSIiZ i będzie miał charakter otwarty.

Więcej informacji o spotkaniu dostępnych jest tutaj.

Jerzy Bralczyk, Wojciech Bonowicz

„O prawdzie w języku”- zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania

Takiego spotkania w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” jeszcze nie było. Tym razem spotkanie odbyło się nie w Filharmonii Podkarpackiej, ale dzięki uprzejmości prof. Jerzego Bralczyka zorganizowane zostało w Jego domu za pośrednictwem Internetu. Pomimo zmiany formuły spotkania, wierni słuchacze cyklu nie zawiedli i zgromadzili się licznie przed monitorami komputerów i smartfonów.

Mistrz mowy polskiej – prof. Jerzy Bralczyk tym razem opowie „O prawdzie w języku”

W dobie powszechnego dostępu do Internetu i zalewających nas zewsząd informacji, coraz trudniej jest nam ocenić co jest prawdą. Problem ten towarzyszy nam od wieków. Na słynne filozoficzne pytanie „Cóż to jest prawda” coraz trudniej jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Tłum na spotkaniu w Filharmonii

Profesor Jerzy Bralczyk gościem V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”

Profesor Jerzy Bralczyk po raz kolejny przyjął zaproszenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Znakomity językoznawca, przed którym współczesna polszczyzna nie ma żadnych tajemnic i który doskonale wie: „Jak mówić, żeby nas słuchano?”, tym razem wygłosi wykład pt. O prawdzie w języku.