Wielkie Pytania w Nauce

Dziękujemy, że od 5 lat jesteście Państwo razem z nami

Rok akademicki 2020/2021 jest dla Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wyjątkowy – w tym roku świętujemy bowiem kilka ważnych jubileuszy. Wydarzeniem wiodącym jest oczywiście 25. rocznica powołania naszej Uczelni. Niemniej jednak swój mały jubileusz świętuje również cykl „Wielkie Pytania w Nauce”. Za nami bowiem już 5 edycji wyjątkowych spotkań z wybitnymi osobowościami świata nauki i kultury. Dziękujemy, że tak licznie uczestniczyli Państwo w organizowanych przez WSIiZ wydarzeniach. Rozpoczynając ten projekt, nie spodziewaliśmy się, że w murach Filharmonii każdorazowo gromadzić się będzie nadkomplet słuchaczy, a liczba odsłon wykładów podawana będzie w milionach.  To dla nas powód do dumy i wielkiej radości! Z drugiej strony jednak to ogromne wyzwanie, by nie zawieść Państwa oczekiwań w ramach kolejnej edycji spotkań organizowanej w ramach VI edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.

Ksenobiotyki - Czym sami trujemy się na co dzień

Jak ksenobiotyki wpływają na nasze zdrowie? Wykład prof. Szychowskiego

Każdego dnia korzystamy z różnego rodzaju jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych, spożywamy żywność z dodatkiem środków przedłużających jej trwałość, stosujemy kosmetyki. We wszystkich tych produktach występują związki chemiczne (ksenobiotyki), które nie pozostają obojętne dla organizmów żywych. O ich wpływie na nasze zdrowie w ramach kolejnej odsłony cyklu „Przybij piątkę nauce” opowiedział prof. Konrad Szychowski.

Konrad Szychowski

Prof. Konrad Szychowski o tym „Czym sami trujemy się na co dzień?”

Jedną z plag XXI wieku jest lawina plastiku, tworzyw sztucznych i syntetycznych substancji chemicznych. Od lat poruszany jest temat ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne, ale czy wiemy jaki wpływ mają one na nasze zdrowie? W czasie wykładu pt. „Czym sami trujemy się na co dzień?” problem ten omówi dr hab. Konrad Szychowski, prof. WSIiZ. Premiera spotkania odbędzie się 16 czerwca br. (środa), o godz. 18:00 na Facebooku WSIiZ. Spotkanie realizowane będzie w ramach projektu „Przybij piątkę nauce

Przyszłość ludzkości w kosmosie - Kosmos - Martin Braddock

„Przyszłość ludzkości w kosmosie” – wykład dra Martina Braddocka

W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” poruszony był już temat zmian klimatycznych, podróżowaliśmy również po Pompejach. Tym razem w ramach środowego spotkania z nauką dr Martin Braddock wygłosił wykład pt. „Przyszłość ludzkości w kosmosie. Identyfikacja zagrożeń oraz możliwości współczesnej medycyny i farmakologii”. Spotkanie poprowadził dr Konrad Szocik, pracownik naukowy WSIiZ.